Od 20.6. do 26.6. budeme mít zavřeno. Vaše objednávky proto odešleme až 27.6. Děkujeme za pochopení.

Kdo jsme

Historie lihovaru

Náš rodinný Lihovar Poněšice se nachází v malebné jihočeské vesničce nedaleko Hluboké nad Vltavou. Pracují zde tři generace rodiny Ledajaksů – táta, dcera a vnuk.

Lihovar založil v roce 2002 můj činorodý táta jako splnění svého snu vytvořit něco jedinečného, poctivého, co bude přinášet radost nejen jemu samotnému, ale i ostatním. Za dobu trvání lihovaru ho neustále technologicky zvelebuje a zdokonaluje. Vybavil lihovar několika vlastními vynálezy, které nám každý den usnadňují práci a zajišťují vysokou kvalitu našich pálenek.

V roce 2009 jsem se k jeho úsilí přidala i já. O dvanáct let později pak můj synovec.

Technologie

V roce 2020 jsme naše původní zařízení vyměnili za celoměděnou destilační kolonu od českého výrobce Kovoděl Janča z Uherského Brodu. Toto zařízení jsme zdokonalili nadstavbou v podobě automatizovaného řízení celého průběhu destilace. To je zárukou, že je celý proces destilace harmonický, hladký a nedochází během něho k žádným nežádoucím překotným jevům.

Nabízíme na dvacet druhů ovocných pálenek a likérů. Základem pro jejich vysokou kvalitu je nejen technologická kázeň, profesionální přístup, ale i výběr kvalitního vyzrálého ovoce. To z 90% pochází z jihočeských sadů. Ke zpracování nakupujeme pouze zralé, zdravé ovoce, protože jen kvalitní ovocný kvas je zárukou dobré pálenky.

Naše filozofie

Naše práce se v průběhu času stala naším společným koníčkem. Máme ji rádi a věříme, že se tento náš postoj odráží i v kvalitě námi vyráběných pálenek. Důležitou zpětnou vazbou jsou pro nás naši zákazníci. Ať už jsou to dlouholetí odběratelé z řad restaurací, barů a kaváren nebo jednotlivci, kteří se k nám pravidelně vracejí.

Pokud to jen trochu jde, vždy se snažíme splnit individuální požadavky našich zákazníků.

 
Zpět do obchodu