O našich pálenkách

Na co dbáme při výrobě

Protože jsme sami fanoušky kvalitních produktů, je zodpovědný přístup i hlavním krédem pro veškeré dílčí kroky celé naší práce. Základem vysoké jakosti ovocných pálenek je výběr kvalitního ovoce. Pro výrobu pálenek používáme pouze zdravé, vyzrálé ovoce, které nám dodávají malé ovocnářské farmy, převážně z jižních Čech.

Předpokladem úspěchu je i jeho správné zpracování na kvalitní kvas a následné vytvoření vhodných podmínek pro kvašení. O to vše dbáme s velikou pečlivostí. Například všechny peckoviny během zpracování odpeckováváme. Je tak zaručena jemnost výsledného produktu.

Druhy pálenek

Vyrábíme tradiční druhy jako jsou slivovice, hruškovice nebo jablkovice. Naše portfolio ale zahrnuje i limitované edice netradičních destilátů. Ty pro Vás připravujeme několikrát do roka v malých sériích, v omezeném počtu lahví. Nechte se překvapit.

Postupem času se vykrystalizovala též nabídka obsahu alkoholu. Tradiční druhy pálenek ředíme na 50% a 40% alkoholu. Ty méně tradiční pak pouze na 40%. Pro ředění používáme vodu, která je ošetřena osmózní filtrací.

Ponešická hruškovice

hruskovice

Poněšická hruškovice je náš skvost. Pálíme ji z vyzrálých hrušek odrůdy Lucasova a Konference z jihočeských sadů. Díky destilaci v měděném kotli je o jemnost a bohaté aroma vyzrálých hrušek postaráno. Ředíme ji na 40% a 50% alkoholu.

Poněšická hruškovice Williams

49_product-williams-pear

Poněšická hruškovice Williams je náš masterpiece. Jedná se o jednodruhovou hruškovici. Těší se oblibě všech znalců kvalitního pití. Díky vysoké zralosti hrušek z jihočeského sadu a precizní destilaci vzniká pálenka bezkonkurenční kvality. Ředíme ji pouze na 40%

Poněšická jablkovice

79_product-apple

Poněšická jablkovice je ovocná pálenka plné chuti a svěží vůně. Pro její výrobu je použito pět pečlivě vybraných českých odrůd jablek, které jsou sklízeny na podzim při plné zralosti. Ředíme ji na 40% a 50%.

Poněšická slivovice

43_product-plum

Poněšická slivovice je pálenka, která byla dovedena k dokonalosti. Díky vyváženému poměru čtyř druhů švestek (česká domácí švestka, švestka Stanley, švestka President a čačanská lepotica) a jejich následnému odpeckování vzniká jemný, ale přitom chutiplný destilát, který si zamilujete. Ředíme ji na 40% a 50% alkoholu.

Poněšická meruňkovice

55_product-peach-40

Poněšická meruňkovice má nezaměnitelné aroma. Snoubí se v ní silná meruňková chuť s jemným mandlovým podtónem. Meruňky pro její výrobu dozrávají výhradně v rodinných sadech jižní Moravy. Ředíme ji pouze na 40%.

Poněšická višňovice

64_product-cherry

Poněšická višňovice má plnou ovocnou chuť. Základem pro její výrobu jsou vyzrálé višně odrůdy Fanal z jižních Čech. Jako všechny peckoviny, jsou i višně odpeckovány. Výjimečné aroma a jemnost jsou výsledkem pečlivé destilace v celoměděném kotli. Ředíme ji na 40% a 50%.

Poněšická třešeň

73_product-cherry-s

Poněšická třešňovice je svěží pálenka harmonické chuti. Zaujme Vás svou ovocnou plností a slunečnou chutí léta. Pro její výrobu používáme karmínově červené plody třešně odrůdy Kordia. Třešňovici oceníte zejména pro její vytříbenou jemnost. Ředíme ji na 40% a 50%.

Druhy likérů

Díky poptávce zákazníků se náš sortiment časem rozšířil i o ovocné likéry. Ty vyrábíme macerací daného druhu ovoce v našich pálenkách. Vznikají tak přírodní likéry jedinečných chutí a krásných barev.

Poněšický ořechový likér

76_product-nut

Poněšický ořechový likér je vyroben podle rodinné receptury. Několikaměsíční macerace zelených ořechů a sedmi druhů koření dodává likéru jeho typickou hořkost. Ta je vyvážena jemnou sladkostí přírodního sirupu. Obsah alkoholu je 30%.

Poněšický višňový likér

85_product-cherry-liq

Poněšický višňový líkér je nápoj plné chuti. Vzniká půlroční macerací ručně sbíraných višní původní maďarské odrůdy Furtos. Požitek z tohoto likéru je umocněn jeho krásnou rubínovou barvou. Obsah alkoholu je 30%.

Poněšický rybízový likér

88_web-rybizovy-liker

Poněšický rybízový likér je vyroben poctivou macerací plodů černého rybízu z jižních Čech. Zaujme svou svěžestí, která Vás jen tak neomrzí. Je to skvělý aperitiv bohatý na vitamin C. Obsah alkoholu je 30%.

Zpět do obchodu